Дитяча стоматологія

Дуже часто нас питають – чи варто лікувати молочні зуби, адже вони і так випадуть? Відповідь однозначна: лікувати молочні зуби необхідно, оскільки від стану молочних зубів напряму залежить, чи будуть здоровими постійні зуби.

А чи знали Ви, що батьки персонально відповідальні за чищення зубів своєї дитини до 10 років?! Поки не розвинеться моторика рук (каліграфічний почерк, самостійне зав’язування шнурівок), цей процес повністю довірити дитині не можна. Потрібно не тільки контролювати, а й допомагати дочищати зуби малечі щодня. Вже доведено, що 90% дітей погано чистять зуби в домашніх умовах. Привчати їх до правильної, регулярної гігієни ротової порожнини потрібно з появи першого зуба. Важливо чистити не менше двох хвилин та двічі на день. 

Характер харчування також впливає на стан молочних зубів, тому в раціоні повинно бути багато продуктів, які містять фтор, кальцій, фосфор для зміцнення емалі, також слід давати дитині тверді продукти, такі як яблуко чи моркву, щоб зуби отримували навантаження, самостійно очищалися, що, на додачу, сприятиме правильному розвитку щелеп.

Зменшіть кількість солодощів. Льодяники, іриски, солодкі напої (чай/компот з цукром, кока-кола, соки) варто виключити з раціону або серйозно обмежити. Вашій дитині не потрібно вживати так багато цукру. Краще запропонуйте шоколадну цукерку, але не більше 1-2 разів на тиждень, після якої привчіть дитину одразу прополоскати рот хоча б водою.

Зазвичай, батьки, як і діти, забувають чи лінуються чистити зуби – в результаті на зубах залишається велика кількість нальоту. Якщо його не очистити вчасно, то це призводить  до утворення зубного каменю, спричиняє карієс і запальні процеси ясен. Вирішити цю проблему може професійна гігієна порожнини рота в кабінеті дитячого стоматолога, яку дітям рекомендовано проводити кожних 4 місяці, а для дорослих — кожних 6 місяців.

Під час гігієни лікар ретельно очищає всі поверхні зубів, також місця, які є важко доступними при домашньому догляді. Після цього він оглядає ротову порожнину та діагностує чи є карієс. Що важливо, дитячий стоматолог навчить і продемонструє, як правильно чистити зуби та допоможе у підборі щітки і пасти, яка підходить саме Вашій дитині.

Ще одним геніальним методом профілактики карієсу є герметизація фісур, просте рішення для захисту поверхонь жувальних зубів. Рекомендовано проводити герметизацію на молочних і, особливо, на щойно прорізаних, постійних зубах. У ході процедури, боріздки жувальної поверхні заповнюються спеціальним матеріалом (герметиком), що попереджає застрягання залишків їжі та нальоту, а, отже, для розвитку карієсу шлях закритий. Як правило, для молочних зубів це можливо вже у віці 2,5 -3 роки, а для постійних – 6-8 років.

Як відомо, якісна та своєчасна профілактика захворювань ротової порожнини — запорука здоров’я, економія коштів та часу в майбутньому!

Якщо у Вашої дитини все-таки з’явився карієс, що ж робити? 

Побутує думка, що молочні зуби все одно випадуть, тоді навіщо їх лікувати? Ви маєте розуміти, що тимчасові зуби за будовою такі ж, як і постійні, і у них також є судинно-нервове постачання, так званий “нерв”. Тобто, якщо вчасно не полікувати карієс – він швидко може перерости у запалення нерва (пульпіт), що спричиняє нестерпний біль у дитини і безсонні ночі. Зверніть увагу, у молочних зубів є такі важливі функції як пережовування їжі та формування прикусу.

Якщо об’єм втручання великий (у випадку множинного карієсу), дискомфортний через запалення нерву (пульпіт) або дитина абсолютно не готова до стоматологічного втручання, але в цьому є потреба і Ви у відчаї – у нас є рішення. Ми проводимо лікування усіх зубів за один візит у медичному сні.

Детальніше про лікування у сні

Наша філософія: дитина приходить до друга, а не просто до лікаря, адже наші дитячі стоматологи знаходять підхід навіть до наймолодших пацієнтів, що завітали вперше.

ВІДГУКИ НАШІX ПАЦІЄНТІВ

Solja Hataranjak

Хороша клініка із висококваліфікованими фахівцями.
Зручна локація і дуже професійна профільна робота із дітками.
Персонал реєстратори дуже приємний та відкритий, легко надали необхідну мені консультацію.

Lena Mishturak

Дуже приємний персонал, гарне обслуговування, професіонали своєї справи! Дякую за рекомендацію!

Віра Гудима

Найкраща клініка у всьому регіоні. Чудові спеціалісти та завжди привітні адміністратори . У будь якій ситуації завжди порадять ,допоможуть та підберуть найоптимальніший варіант лікування . Лікуємось усією сімєю та з гордістю рекомендую клініку “Рома” друзям та знайомим.Переконалась на власному досвіді у їхній кваліфікованості.

Дитяча стоматологія ціни

Професійна гігієна у дітей (віком до 7 років)

570 грн

Герметизація молочного моляра

580 грн

Пломбування тимчасового зуба

від 780 грн

Ендодонтія тимчасових зубів

від 1150 грн

Встановлення дитячої металевої коронки

980 грн

Видалення молочного зуба

від 320 грн

ЗАЛИШИЛИСЯ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і ми Вам зателефонуємо